V prípade, že Vám vyhovuje integrované vývojové prostredie, môžete použiť Visual Studio Code.

Práci s terminálom sa aj tak nevyhnete.

  1. Inštalácia Windows Terminal. Aplikácia je dostupná cez Microsoft Store. Vďaka nej si viete ľahko spustiť použiteľný linuxový terminál. Štandardná aplikácia cmd alebo Putty nie sú použiteľné.
  2. Inštalácia WSL2. WSL2 vyžaduje Windows 10 a povolenie virtualizácie v BIOSe. Niekedy vzniká konflikt s VirtualBoxom. Vo Windows 11 stačí použiť Microsoft Store. Ako východziu distribúciu si zvolte Ubuntu LTS. Prostredie WSL Vám umožní spúšťat kompletnú distribúciu Linuxu na Vašom počítači.
  3. Cez Windows Terminál si spustite Ubuntu. Podľa návodu konfigurácia GIT si naklonujte repozitár.
  4. Stiahnite si a nainštalujte VS Code.
  5. Aktivujte doplnky WSL a VS Code.
  6. Pomocou VS Code Remote sa pmocou VS Code Remote sa pripojte sa na WSL/Ubuntu. Ťuknite na "Connect to..", potom "WSL".
  7. Pomocou VS Code otvorte nový súbor s programom v naklonovanom repozitári.
  8. Práca na kódoch - Ladenie a odovzdanie. Ďalšie príkazy git viete vykonávať graficky z VS Code. Alebo na aj môžete využiť Terminál.

Ak Vám nejde WSL2 môžete používať virtuálny stroj s Ubuntu cez Virtual Box. Priečinok vo virtuálnom stroji si viete otvoriť pomocou pluginu Remote vo VS Code. Môžete použiť aj Virtuálny stroj VirtualBox s Ubuntu, obsahuje všetky potrebné nástroje. Mali by ste ho mať z predmety Základy algoritmizácie a programovania.

Previous Post Next Post

Práca s Visual Studio Code